Jakie pudełka wybrać dla przesyłek pocztowych?

pudełko do wysyłki
Jakie opakowania kartonowe dla E-commerce wybrać?
28 listopada 2023
tacki tekturowe kartonowe
Tacki tekturowe na festiwalach i eventach. Rozwiązania dla cateringu
28 listopada 2023
paczki

Jeśli nadajesz przesyłki pocztowe, wiesz jak ważne jest ich odpowiednie zapakowanie. Opłata, którą musisz uiścić na poczcie dotyczy nie tylko wagi, ale również wielkości, dlatego tak ważne jest, aby pakowane produkty były odpowiednio zabezpieczone.

Wysyłka towarów zarówno kurierem, jak i pocztą obarczona jest ryzykiem zniszczenia – wpływ na to ma zarówno czynnik ludzki, jak i niespodziewane wypadki, jakie mogą zdarzyć się na sortowni. To jeden z powodów, dla których konieczne jest wybranie odpowiednich pudełek, które będą zabezpieczeniem dla wysyłanego przez ciebie produktu.

Jak odpowiednio dobrać karton do wysyłki pocztowej?

Nadając paczkę musimy liczyć się z opłatą – odnosi się ona nie tylko do samej wagi produktu, który wysyłamy, ale również i do jego wielkości. Konieczne jest zatem przemyślenie, jakiej wielkości pudełko będzie nam potrzebne. Wysyłka drobnego przedmiotu w wielkim kartonie będzie nie tylko nieopłacalna, ale dodatkowo może sprawić, że produkt, który wysyłamy ulegnie zniszczeniu nawet pomimo odpowiedniego wypełnienia.

Wysyłając zatem przesyłki pocztowe karton należy dobierać do wielkości produktu. Jeśli tego typu wysyłki wykonujesz często, zamów kilka wielkości, które wykorzystasz w razie potrzeby. Producent opakowań tekturowych ma w swojej ofercie przeróżne wymiary kartonów – od małych, po stosunkowo duże, w które zmieścisz większe gabaryty.

Dobrej jakości tektura – podstawa wysyłek pocztowych

Ale w przypadku wysyłek pocztowych sama wielkość kartonu to nie wszystko, na co musisz zwrócić uwagę. Paczki przechodzą z rąk do rąk, są narażone również na upadki na sortowni czy w samochodzie dowożącym przesyłki.

Pudełka wykonane z lekkiego i słabego kartonu szybko ulegną zniszczeniu, co może wpłynąć nie tylko na towar, ale też i może być powodem zwrotu przesyłki, co narazi cię na dodatkowe koszty. Wybierając zatem karton do przesyłek pocztowych dobrze jest zwrócić uwagę na jego grubość i jakość. Im mocniejsza tektura, tym lepsze zabezpieczenie i pewność, że twoja przesyłka dotrze na miejsce bez uszkodzeń.

Gdzie znaleźć dobre kartony do przesyłek pocztowych?

Znalezienie odpowiedniego kartonu jest kluczowe, bowiem dzięki temu niwelujesz ewentualne koszty zniszczonego towaru czy zwrotów. Dobre opakowania znajdziesz na stronie producenta opakowań tekturowych. Jeśli nie jesteś pewien, który karton będzie dla ciebie najlepszy, skontaktuj się i zadaj pytania, dzięki którym dobór właściwych rozmiarów i rodzajów będzie znacznie prostszy.

Pamiętaj, że jeśli często nadajesz przesyłki pocztowe, warto jest zawsze mieć pod ręką różne wielkości kartonów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja przesyłka dotrze na czas w dobrym stanie, a jej odbiorca będzie zadowolony. Karton to pierwsza linia obrony przed zniszczeniem, a także pierwsze co widzi twój klient – postaw na najlepsze rozwiązania, które spełnią zarówno wymagania twoje, jak i twoich odbiorców.