Kiedy stosować pudełka kartonowe z okienkiem?

pudełko z logo
Dlaczego warto inwestować w opakowania z logo?
28 listopada 2023
tektura falista
Opakowania z tektury falistej – czym wyróżniają?
29 lutego 2024
pudełko z okienkiem

Pudełka kartonowe cieszą się dużą popularnością. Ich powszechne zastosowanie wynika z dużej uniwersalności. Przydają się do przechowywania różnego typu sprzętów i obiektów, a także w czasie ich transportu, załadunku i rozładunku. Kartony z okienkiem stanowią pod tym względem duże udogodnienie, tak dla odbiorców prywatnych jak i przedsiębiorców pragnących wykorzystać je w handlu, magazynowaniu i ekspozycji. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania pudełek kartonowych z okienkiem oraz wskazujemy na kluczowe sytuacje, w których warto korzystać właśnie z nich. 

Pudełka z okienkiem – sposób wykonania i konstrukcja

Pudełka wyposażone w okienko wykonywane są różnych typów tektury, najczęściej dwu- lub trzywarstwowej, o standardowej gramaturze. W porównaniu do typowych kartonów, wyróżnia je obecność przezroczystego okienka, które może być ulokowane na ściance górnej lub bocznych. Najczęściej wykonuje się je z bezbarwnego plastiku – tworzyw takich jak PCV, PET. 

Pudełka z okienkiem – zastosowanie ekspozycyjne 

Dzięki obecności okienka mamy możliwość zaglądnięcia do środka bez konieczności zdjęcia pokrywy. Ma to duże zalety ekspozycyjne – pozwala na wyeksponowanie znajdujących się wewnątrz przedmiotów, uwypuklenie ich wizualnych atutów, a tym samym przyciągnięcie potencjalnych klientów i zachęcenie ich do dokonania zakupu. 

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że pudełka z okienkiem stosuje się przede wszystkim w branży handlowej. W ich wnętrzu umieszcza się takie przedmioty jak: kosmetyki, szkło, porcelanę, wysokiej jakości wyroby spożywcze, urządzenia i technologię. 

Ponadto pudełka kartonowe z okienkiem stosowane są w branży usługowej, jako materiał przeznaczony do pakowania różnego typu drobnostek, prezentów i upominków. Sięgają po nie zarówno firmy specjalizujące się w tworzeniu estetycznych opakowań, jak również prywatni odbiorcy, pragnący przygotować za ich pomocą upominki dla swoich  bliskich. 

Jak wybrać dobrej jakości pudełko z okienkiem?

Choć pudełka z okienkiem wydają się wyrobami w dużym stopniu ujednoliconymi i wykonywanymi w sposób jednakowy, to jednak sprawa wygląda inaczej. Znajdziemy mniej i bardziej wytrzymałe pudełka z okienkiem, przeznaczone do przechowywania przedmiotów o zróżnicowanej masie i wymogach. Jeśli odbiorcy zależy na zakupie solidnego i wytrzymałego pudełka, warto zwrócić uwagę na typ wykorzystanej w produkcji tektury oraz na jakość zastosowanego plastiku. Niektórzy producenci stosują dodatkowe warstwy podklejające, gwarantujące zwiększoną odporność okienka na zerwanie. 

Pudełka z okienkiem dla odbiorców biznesowych

Klienci zainteresowani zakupem dużej ilości pudełek z okienkiem powinni zwrócić uwagę na jednostkową cenę zakupu, która ulega obniżeniu przy dużych zamówieniach. Ponadto warto zwrócić uwagę na sposób zapakowania pudełka – najlepiej sprawdzają się dostawcy wysyłający je w formie rozłożonej, płaskiej, co ułatwia ich odbiorcy rozładunek oraz organizację przechowywania.