Skąd wziąć kartony do przeprowadzki? Przegląd najlepszych źródeł pudeł kartonowych

opakowania
Jakie są rodzaje opakowań? Najlepsze rozwiązania dla transportu i magazynowania
22 września 2023
pudełko kartonowe
Z czego robi się karton? Czyli kto i jak wykonuje pudełka kartonowe
29 września 2023
kartony do przeprowadzki

Kartony do przeprowadzki wykorzystywane są w różnych miejscach i przy różnych okazjach. Przydają się nie tylko w przechowywaniu rzeczy na czas przeprowadzki, ale również w składowaniu obiektów rzadko stosowanych (w piwnicy lub na strychu), w czasie transportu na bliski i dalszy dystans lub w segregacji zróżnicowanego asortymentu. W naszym krótkim wprowadzeniu podpowiadamy skąd wziąć kartony do przeprowadzki, z jakich źródeł warto korzystać oraz jakie plusy i minusy wiążą się z wyborem kartonów używanych oraz zupełnie nowych. 

Kartony mniej i bardziej używane – kiedy i dlaczego warto je stosować?

Kartony do przeprowadzki można z łatwością pozyskać z drugiej ręki. Wiele osób jest gotowych nie tyle odsprzedać swoje kartony, co po prostu przekazać je za darmo nowym użytkownikom. Wbrew pozorom kartony do przeprowadzki są wielokrotnego użytku i nawet po kilkukrotnym zastosowaniu wciąż mogą z powodzeniem pełnić swoje funkcje. 

Skąd pozyskać używane kartony? Można poszukać ogłoszeń na ten temat na różnych portalach internetowych i w grupach samopomocowych. By do nich dotrzeć można użyć najprostszych haseł wpisanych w wyszukiwarce, takich jak „oddam kartony do przeprowadzki”. Z pewnością w Twojej okolicy znajdzie się przynajmniej kilka osób gotowych odstąpić swoje kartony. 

Odmiennym źródłem mogą być sklepy, magazyny, hurtownie lub inne przedsiębiorstwa, które dystrybuują asortyment zapakowany właśnie w kartony tekturowe. Często użytkowane są przez nie jednokrotnie – od razu po rozpakowaniu asortymentu karton trafia do recyklingu. Warto więc zapytać w pobliskim sklepie lub hurtowni czy dysponują nieużywanymi lecz wciąż sprawnymi kartonami do przeprowadzki, które chcieliby odstąpić nowym użytkownikom. 

Plusem wymienionych rozwiązań jest oczywiście niski koszt (a dokładnie – jego brak) pozyskania kartonu. Minusów jet więcej. Narażeni jesteśmy na otrzymanie kartonów wygiętych, zużytych, przedziurawionych, zaplamionych lub w inny sposób nadwyrężonych. Dlatego każdy karton pozyskany z drugiej ręki warto dokładnie obejrzeć, zanim zdecydujemy się na jego użycie. 

Kartony do przeprowadzki od oryginalnego dostawcy

Jeśli zależy nam na otrzymaniu nowych, stabilnych i całkowicie bezpiecznych w użyciu kartonów do przeprowadzki – wówczas lepiej sięgnąć do ich bezpośredniego dostawcy. W ten sposób otrzymamy produkt zupełnie nowy, pozbawiony defektu oraz deformacji. Kartony można z łatwością pozyskać w sklepach wielkopowierzchniowych, budowlanych oraz ze specjalistycznym asortymentem. Ponadto oferują je dostawcy internetowi, często udostępniający o wiele bardziej elastyczny i zróżnicowany asortyment. 

Największa korzyść z wyboru kartonów pochodzących bezpośrednio od ich producenta wiąże się z dostępem do różnych rozmiarów i sposobów wykonania. Mamy możliwość wyboru pomiędzy wersjami kartonów klapowych, fasonowych, kaszerowanych, a także flixboxów. Możemy też wybierać pomiędzy różnymi typami tektury, o odmiennej grubości, ilości warstw i sposobie wykonania. Tym samym możemy dopasować nasz wybór do konkretnego typu przedmiotów, które planujemy zapakować.